SZERDA
Szóval búvárkodtunk.
Az informátor fickó mondta, hogy ezzel amúgy ő nem foglalkozik, de ott él több éve egy barátja, aki mellesleg profi búvár, azaz búvároktatókat oktat, emellett nagyon türelmes, és kezdőket is visz merülni. Mondott egy összeget, amit abszolút hajlandó voltam kifizetni ezért, és egy telefonszámot, amit felhívtam. László tényleg nagyon aranyos volt, mondta, hogy oké, és összepasszintott minket egy másik kétfős csapattal, így szerda reggel 9-kor négy csillogó szemű búvárjelölt indult el egy névtelen öbölbe merülni.
Előtte |
Közben |
Utána |
CSÜTÖRTÖK
Az utolsó nap még egy szervezett túrára vittek minket, mégpedig a szomszéd szigetre, La Gomerára. A svéd (mi más?) tulajdonú Fred Olsen nevű triplánnal hajóztunk át, mintegy 40 perc alatt megtéve a távot, ami elég durva. A szomszéd sziget kicsit unalmasabb, mint Tenerife, de azért egész érdekes egynapos túra kerekedett belőle.
Sietni kellett, mert más is akart fotózkodni |
Nem Brazília |
Plusz megcsodálhattunk vulkáni látványosságokat: a tanúhegyet (mikor a hegy lekopik, csak a vulkáni kürtő marad fenn) és inverzét, amelyből állítólag a világon csak négy található (mikor a hegy ott marad, a kürtő pedig lesüllyed). Aztán egy aprócska kis hegyi úton megint olyanokat manővereztünk busszal, hogy az nem semmi. És az volt még a durva, amikor szembejött egy másik busz ugyanezen az úton! Sofőrünk, Viktor lenyomott mindenkit.
Egyébként készítettem videót arról is, amikor autóval mentünk a kanyargós utakon, csak ott pont lemerült a gép, és nem maradt meg sajnos... De talán így el lehet képzelni.
Jöttek még közelebb is |
Itt olyan meglepetés élmény várt rám, amelytől nyelvész énem teljesen elalélt: az "el silbo" vagy silbo gomero nevű füttynyelv. Ez a Guinness rekordok könyvében is szerepel, mint a legmesszebbre hallatszó emberi kommunikációs forma (tiszta időben 5 km-re is megértik). Öt magánhangzóval és két mássalhangzóval operálnak, és ott az étteremben két pincérlány egy játék keretein belül meg is mutatta, hogy tényleg megértik egymást vele. Az egyik kiment, a másik végignézte, hogy bizonyos tárgyakat egyik helyről másikra teszünk, sapkákat más vesz fel, stb, majd bejött az első, és füttyel átadták egymásnak az infót. Döbbenetes volt, erről én még többet fogok olvasni tutira, amikor lenyugodnak a kedélyek.
Amúgy ez a csodálatos hagyomány majdnem kihalt, mikor a telefonok, s főleg a mobiltelefonok megérkeztek a szigetre, de aztán a vezetés szerencsére úgy döntött, hogy nem hagyják veszni, azóta minden gyerek tanulja az általános iskolában.
Ezek után levezetésképp bemehettünk egy banán- és papayaültetvényre, ahol tüzetesebben megismerkedhettünk a termesztés csínjával-bínjával, a rossz sorsú banánpapával, láttunk mindenféle izgalmas növényeket, aztán pedig újfent vehettünk vásárfiát erről a szigetről is. Híres a banán- és egyéb növénylevélből készített virágdíszük, valamint kosaraik. Na, ilyet nem vettünk, de azért jól megszemléltünk mindent.
A hazaút már viszonylag eseménytelenül telt, gyönyörködtünk a kilátásban, este még betermeltük a hotel kínálta választékból, amit lehetett, aztán csomagolás, miegymás.
Péntek reggel indultunk, megálltunk Gran Canarián tankolni, estére értünk haza.
Hú, még leírni is kimerítő (ámde szuper) volt...
Az azóta eltelt 5 napban igyekeztem utolérni magam, eddig nem sikerült. De holnap már más témában jelentkezem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése